Haber

Meram Belediyesi’ne Enerji Yönetim Sistemi Belgesi

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Meram Belediyesi, çevresel sorumluluklarından ödün vermeden enerjinin verimli kullanılmasını esas alan bir kalite standardı olan ‘TS EN ISO 50001 Güç Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sertifikayı Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin’den aldı.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, dünyanın geleceğini korumak için yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımına büyük önem ve destek verilmesi gerektiğine işaret ederek, doğal güzelliklerin geleceğe aktarılmasında bu çabaların değerine vurgu yaptı ve şunları söyledi: “Doğal kaynakları korumak ve kaynak tüketiminin olumsuz etkilerini azaltmak için sürdürülebilir güç kaynakları kullanıyoruz. Güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve diğer doğaya zarar vermeyen güç kaynaklarının kullanımı öne çıkan mekanlar için çok daha değerli. Meram gibi doğal güzellikleri ile.Bu nedenle ilçemizde saf güç basamaklarını önemsiyor ve elimizden geldiğince destekliyoruz.Verimli kullanım amacı ile ve güç verimliliğini göz önünde bulundurarak projelerimizi ortaya koyuyor ve projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu güçlendirmeler sayesinde belediyemiz TS EN ISO 50001 Güç Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanmıştır. Standartlar Enstitümüze ve pahalı lideri Mahmut Sami Şahin’e şükranlarımı sunuyorum.”

TSE Yürütme Konseyi Lideri Mahmut Sami Şahin, Lider Mustafa Kavuş ve ekibine bu noktada gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederek sertifikayı takdim etti. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu