Haber

MASKİ Şatırlar İlçesi’nde altyapı ve üstyapı yatırımı yapıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında Saruhanlı ilçesinin Şatırlar Mahallesi’nde 15 milyon TL yatırım bedeliyle altyapı ve üstyapı yatırımı gerçekleştiriyor. Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Buyruk, geçtiğimiz günlerde altyapı çalışmalarının tamamlandığı ve üstyapı çalışmalarının başladığı mahalleyi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında mahallelerin altyapı ve üstyapısını değiştirmeye devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Saruhanlı ilçesine bağlı Şatırlar Mahallesi’nde 15 milyon TL yatırım bedeliyle altyapı çalışmaları tamamlanarak üstyapı çalışmalarına başlandı. Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Buyruk da mahalleyi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Daire Başkanı Emir’e Yatırım ve İnşaat Dairesi şube müdürü, mahalle muhtarı Gürcan Eroğlu, müteahhit firma yetkilisi ve teknik çalışan eşlik etti.

16 bin metrekare kilitli parke taşı döşenecek

Daire Başkanı Hilmi Serkan Buyruk, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün öncülüğünde Manisa merkez ve ilçelerimizde altyapı ve üstyapı yatırımları yapmaya devam ediyoruz. Şatırlar Mahallesi’nde altyapı çalışmaları kapsamında yenileme çalışmalarını gerçekleştirdik. 3 bin 200 metre kanalizasyon hattı ve 3 bin 100 metre içme suyu hattı.Ayrıca daha sağlıklı bir çevre için 500 kişilik prefabrik fosseptikler kuruldu. Tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından 16 bin metrekare kilitli parke döşeme çalışmasına başladık. Bu yatırımların maliyeti 15 milyon TL. Kısa sürede tamamlanması planlanan üst yapı çalışmalarıyla Şatırlar Mahallemiz çağdaş bir görünüme kavuşacak.” dedi.

Başkanımız Cengiz’e teşekkür ediyorum.

Mahalle muhtarı Gürcan Eroğlu, “Cengiz Önderimiz altyapımızı yeniledi ve sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Kısa süre önce üst yapıya başlandı. Vatandaşlarımız çok mutlu. Cengiz Önderimize şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi. ve benim mahallem.” -MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu