Haber

F.Bahçe ve Galatasaray Kadın Futbol Takımları Arasındaki Rekabet Devam Ediyor

2023-2024 futbol sezonu, ebedi dostluğun ve ebedi rekabetin en yoğun yıllarından birine sahne oluyor. Erkekler futbolunda olduğu gibi kadın futbolunda da nefes kesen şampiyonluk yarışı doyasıya yaşanıyor. F.Bahçe Petrol Ofisi ve Galatasaray Petrol Ofisi kadın futbol takımlarının oyuncuları, erkek futbolcularla aynı seviyede performans sergiliyor.

Erkekler Süper Lig’de 22. hafta sonunda zirvede yer alan F.Bahçe ile Galatasaray arasındaki ezeli rekabet eşit puanlarla (57) devam ederken, 43’er puanla mücadele eden F.Bahçe Petrol Ofisi ile Galatasaray Petrol Ofisi takımları arasındaki mücadele 22. hafta sonunda da zirvede yer aldı. Kadınların mücadele ettiği Kadınlar Futbol Süper Ligi’nde 17. hafta. şiddetle devam ediyor.

Kadınlar futbol liginde 19 golle zirvede yer alan Fenerbahçe Petrol Ofisi’nin milli forveti Yağmur Uraz, Türkiye’de profesyonel futbol liglerinde en golcü oyuncu olarak öne çıkıyor. Kendisine en yakın isim olan F.Bahçe’nin forveti Edin Dzeko’nun 16 golü bulunuyor.

Her iki ligde de Fenerbahçe ile Galatasaray’ın attığı gol sayısında kadın ve erkek futbolcular arasında büyük bir eşitlik bulunuyor. F.Bahçe erkek futbol takımı 22 maçta 59 gol attı ve maç başına ortalama 2,68 gol kaydetti. Kadınlar liginde ise 2,52 gol ortalamasıyla dikkat çeken Fenerbahçe Petrol Ofisi, 17 maçta 43 gol kaydetti. Galatasaray erkek futbol takımı 22 maçta 46 golle 2,09 gol ortalamasına sahipken, kadınlar liginde Galatasaray Petrol Ofisi ise 17 maçta 40 golle maç başına 2,35 gol ortalamasına sahip.

Şampiyonluk düğümü derbilerde çözülecek

Son dönemde görülmemiş bir yarışa sahne olan liglerde şampiyonluk düğümleri, Fenerbahçe-Galatasaray derbilerinde çözülecek. Kadın futbolunda 25. hafta, erkeklerde ise 37. haftada oynanacak derbiler, bol heyecan ve aksiyon dolu maçlar olacağa benziyor. – İSTANBUL

haber-ayvalik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu