Yaşam

Emmy Ödüllü Senarist ve Yazar Özlem Yılmaz’dan Hikayeler: Divan Cadısı

ensonhaber.com

Yedi hikaye; yedi saçmalık, yedi yüzleşme…

Divan Cadısı, bireysel tarihi yeniden inşa eden hafıza oyunları, insanların kaçtığı gerçekle yüzleşme ve hatta bu gerçeğin doğuşunu konu alan bir karnaval.

Kendi vücudundaki coğrafyadan habersiz kadınlardan, insan ruhunun illerine, sırlı atlas yorganlardan, bir divan altı şifalı tohumlara…

Divan Cadısı, bireysel tarihi yeniden inşa eden, her köşeden kaçtığı kendi gerçeğiyle yüzleşen ve hatta bu gerçeği doğuran hafıza oyunlarıyla ilgili bir karnaval.

Yazarın ikinci kitabı

Sinema ve televizyon dünyasının üretken isimlerinden ödüllü senarist Hasret Yılmaz’ın yaratıcı betimlemeleri ve içgörüleriyle bezenmiş güçlü öyküleri, bilinen ama gözden kaçanları işaret ederek iz bırakır ve adeta film izler gibi okur. sinematografik unsurları. Divan Cadısı heyecan verici bir ilk kitap.

Sayfa: 193

Okunabilir hikayeler

Divan Cadısı kitabı hikaye severlerin severek okuyacağı bir kitap. Senarist ve yazar Hasret Yılmaz’ın yetkin sözlerinden çıkan öykülere bayılacaksınız. Divan Cadısı kitap severlerin, özellikle kısa öykü okumak isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

Kitaptan…

“İç sesimizi böyle kaybederiz. Onu görmezden geldiğinizde, bir sonrakine iner. Sonra işitecek kimse kalmayınca ses kendiliğinden ölüm uykusuna dalar.”

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

haber-tortum.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu