Teknoloji

Bill Gates, bir süredir kullandığı Galaxy Z Fold 3’ü değiştirdi; işte yeni telefonu

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in bir süredir Samsung Galaxy Z Fold 3 kullandığını birçok kişi zaten biliyor. Ama şimdi Gates telefonunu değiştirmiş gibi görünüyor. Ünlü isim, Samsung’un artık daha yeni bir telefona geçtiğini duyurdu.

Yeni bir Reddit AMA (Ne İstediğini Sor) oturumunda, Samsung Başkanı Bill Gates Lee Jae-YongKore’ye yaptığı son ziyarette ona hediye edilmişti. Galaxy Z Katlama 4 kullanmaya başladığını duyurdu. Sizin de iddia edebileceğiniz gibi, Gates’in günlük telefon kullanımı çeşitli Microsoft uygulamalarını ve Galaxy Z Fold 4’teki Outlook’u içeriyor.

Galaxy Z Fold cihazlarının istenildiğinde tablete dönüşebilmesi, Gates’in özel tablet kullanma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu avantajın, Samsung’un premium katlanabilir ürün serisinin ana avantajı olduğu söylenebilir.

Bill Gates’in Samsung akıllı telefon kullanması, Microsoft’un ise Android telefon (Surface Duo) üretmesi bazılarına şaşırtıcı gelebilir. Aslında bunun o kadar da şaşırtıcı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. satya nadella 2014 yılında Microsoft’un CEO’su olarak görevi devraldığında, şirket odağını donanımdan Android dahil tüm bilinen işletim sistemlerinde çalışan yazılım hizmetlerine kaydırmıştı. Bu da Surface Duo’nun beklentileri karşılayamayan bir cihaz olarak karşımıza çıkmasına neden oldu.

Microsoft ayrıca, Samsung’un akıllı telefonlarının çeşitli Microsoft uygulamalarıyla önceden yüklenmiş olarak gelmesine izin veren bir yan kuruluşa sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu